פנייה להורים לתלמידים עם צרכים מיוחדים

הורים יקרים,

בימים מאתגרים אלה משתפת אתכם במענים החינוכיים-טיפוליים העומדים לרשות תלמידים בעלי צרכים מיוחדים ולמשפחותיהם:

  • קשר במרחב וירטואלי עם המסגרת החינוכית.
  • סיוע ממוקד מרחוק עבור תלמידים להם זוהה צורך ייחודי ומורכבות גבוהה. פניות יש להפנות באמצעות המייל ל shoshik@ksaba.co.il
  • מרכז חינוכי טיפולי בו יינתן טיפול למספר תלמידים מצומצם. פניה למשפחות אשר ייקחו בכך חלק תעשה על ידי צוות המתיא.
  • קו חם שמופעל על ידי משרד החינוך 073-3931111; 1-800-250-025.
  • פעילות מצומצמת בפארק כפר סבא. פניה למשפחות אשר ייקחו בכך חלק תעשה על ידי מחלקת הפרט באגף החינוך.
  • משרד החינוך עומל על הסדרת אישור סופי לקיום מפגש חינוכי טיפולי בבית התלמיד וכן על מענה לתלמידים חולים.


אני מודעת לאתגר שמביאה עמה תקופה זו לכל בית ובית בדגש על בתים בהם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. יכולת מתן המענים הנה מוגבלת ומופעלת חשיבה מעמיקה של הפיקוח והרשות לגבי התלמידים שלנו למול המענים אשר ברשותנו.

לרשותכם עומד מוקד עירוני 106 אליו ניתן לפנות בכל עת, להשאיר הודעה אשר תועבר לטיפול הגורם המתאים.

מאחלת לכולנו ימים בריאים ושקטים,

הדס טרוסטלר
מנהלת מחלקת הפרט באגף החינוך

עיריית כפר סבא פותחת שתי מסגרות יום חינמיות לילדי עובדי משרד הבריאות

23.3.20, יום שני

עיריית כפר סבא פותחת שתי מסגרות יום חינמיות לילדי עובדי משרד הבריאות – עבור ילדי גנים ועבור תלמידי א'-ד'.

עיריית כפר סבא פותחת השבוע שתי מסגרות יום עבור ילדי עובדי משרד הבריאות – צוותים רפואיים חיוניים, כחלק מהסיוע אותו מעניקה להם העירייה. חשוב להדגיש, כי מדובר במסגרות חינמיות בסבסוד מלא של העירייה עבור ילדים בגיל 3-10.

ראש העיר, רפי סער: "בימים אלה אנו מחוייבים כולנו להתגייס ולסייע זה לזו ולעמוד לצד הצוותים הרפואיים, העושים לילות כימים למען כולנו. החלטנו לפתוח שתי מסגרות יום חינמיות, על חשבון העירייה, שיופעלו באמצעות החברה העירונית לתרבות ופנאי, כדי לתת מענה לילדים שהוריהם עוסקים בהצלת חיים. יחד, בכוחות שלובים, נצלח את המשבר ונמגר את המשך התפשטות נגיף הקורונה בישראל".

כחלק ממערך הקמת מסגרות היום, תוקם מסגרת יום לילדי גנים בגיל 3-6 במתחם ארבעת הגנים חלילית, מפחית, מיתר וקשת שברחוב יאיר רוזנבלום, כאשר בכל כיתת גן יהיו מובילת גן וסייעת. עבור ילדים בגיל 6-10 ייפתחו 4 כיתות מסגרת יום בבית הספר הירוק ע"ש שמעון פרס, עם מובילת מסגרת לכל 8 ילדים.

כל המסגרות יפעלו בין השעות 07:30-16:30 בימים א'-ה' ויכללו פעילויות, הפעלות והעשרה, שיועברו על ידי צוותים מקצועיים מהחברה לתרבות ופנאי.

צוות השירות הפסיכולוגי החינוכי העירוני כאן לשירותכם 

צוות השירות הפסיכולוגי החינוכי-התפתחותי בכפר-סבא, מזמין אתכם, תושבות ותושבים, לפנות לשירות בכל צורך. ניתן להתקשר בימים א'-ו' בין השעות 8:00-13:00 למספר 09-7646560 ובין השעות 13:00-20:00 לקו החירום של אגף החינוך במספר 09-7901650. השירות ניתן בשפות: עברית, אנגלית, צרפתית, איטלקית וספרדית.

מדיניות עירונית בנוגע לתשלומים

הורים יקרים,
ברצוננו לעדכנכם, כי על רקע החלטת הממשלה להשבתת מערכת החינוך וההנחיות לאיסור התקהלות מעל 10 איש שהובילו לביטול החוגים והצהרונים בעיר, החליטה עיריית כפר סבא על מדיניות עירונית בנוגע לגביית תשלומים והחזר תשלומים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, לרבות גני היול"א, צהרונים וחוגים עירוניים.

1. צהרונים בתי ספר וגני ילדים – לא ייגבה בשלב זה תשלום עבור חודש אפריל ובהמשך ועד לחידוש הפעילות. היות שהתשלום עבור חודש מרץ נגבה בתחילת החודש – החלטה בדבר אופן ההחזר היחסי תתקבל בהתאם להמשך הפעילות השנתית.

2. חוגים עירוניים – לא ייגבה בשלב זה תשלום לחודש אפריל ועד לחידוש הפעילות. היות שהתשלום עבור חודש מרץ טרם נגבה – ייגבה רק תשלום בעד החלק היחסי של החודש ובאופן יחסי לפעילות שהתבצעה.

אנו מקיימים הערכות מצב שוטפות ונמצאים בקשר רצוף עם כל הגורמים האמונים בישראל על המאבק הארצי בהתפשטות נגיף הקורונה.
נמשיך לפעול בהתאם להנחיות ולהוראות שיתקבלו על ידי הממשלה, ונעדכנכם בכל שינוי.

הודעות חשובות בנושא חינוך

לאור ריבוי מקרי החשיפה לנגיף הקורונה בישראל, עיריית כפר סבא מעדכנת כי גורמים מטעמה פועלים מול הרשויות ומוודאים כי כלל האמצעים הנצרכים ננקטים על מנת לשמור על בריאות הציבור במועצה. המועצה מנחה כי בכל מקרה של חשד להדבקה יש להתקשר באופן מידי למוקד המיוחד של משרד הבריאות בטלפון 5400* או למוקד מד"א בטלפון 101. העירייה מזכירה כי על מנת להקטין את הסיכוי לחלות יש לשמור על היגיינה גבוהה מהרגיל ולהמעיט בלחיצות ידיים ומגע. במידה ואינכם מרגישים בטוב הימנעו ממקומות הומי אדם והימנעו משימוש בתחבורה ציבורית.

פעילויות להורים וילדים

דילוג לתוכן