מידע ועדכונים בנושא הקורונה

21.9.20: ממשלת ישראל אישרה תקנות להנחה בתשלומי ארנונה לעסקים שמחזור פעילותם נפגע משמעותית במשבר הקורונה

בעלות ובעלי עסקים יקרים,

ממשלת ישראל אישרה תקנות להנחה בתשלומי ארנונה לעסקים שמחזור פעילותם נפגע משמעותית במשבר הקורונה.

להלן עיקרי המידע בנושא:

בתאריך 16/9/2020 פורסמו תקנות ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) (תיקון מס' 4), התש"ף-2020 ("התקנות") אשר מסדירות הנחה נוספת לבעלי העסקים הנפגעים מהמצב (תקופת הקורונה – הסגר) בצורה המשמעותית ביותר.

להלן פירוט מנגנון מתן ההנחות:

 1. זכאות להנחה מתשלומי ארנונה לעסקים:
   
  מסמך זה עוסק במנגנון קבלת הנחה של 95% בתשלום ארנונה עבור בעלי עסקים שימצאו זכאים להנחה מכוח התקנות וזאת ביחס לנכס לגביו קיימת זכאות למענק הוצאות קבועות מרשות המיסים ("המענק"), ובתקופות כמפורט מטה. הזכאות להנחה מארנונה תינתן חודשיים קדימה, על בסיס החודשיים הקודמים אשר לגביהם הוצהרה ונמצאה זכאות למענק, למעט תקופת הזכאות הראשונה שתינתן ל-3 חודשים, על בסיס בדיקת הזכאות למענק בחודשיים שקדמו להם.
  להלן פירוט העיקרון האמור, ביחס לשנת 2020:

  א)  הנחה בארנונה עבור תשלום ארנונה לחודשים יוני – אוגוסט 2020 תיקבע לפי זכאות למענק לחודשים מאי – יוני 2020.

  ב)  הנחה בארנונה עבור תשלום ארנונה לחודשים ספטמבר  – אוקטובר 2020, תיקבע לפי זכאות למענק לחודשים יולי – אוגוסט 2020.

  ג)   הנחה עבור תשלום ארנונה לחודשים נובמבר – דצמבר 2020, תיקבע לפי זכאות למענק לחודשים ספטמבר – אוקטובר 2020.

  מנגנון זה יופעל עד לסוף חודש דצמבר 2020, ככל ששר האוצר, באישור ועדת הכספים, לא ייקבע בצו כי לא יינתן מענק בגין אחת מתקופות הזכאות האמורות.

  בנוסף ובכפוף לקביעת שר האוצר בצו, באישור ועדת הכספים, כי מענק יינתן לתקופות נוספות, שיסתיימו לא יאוחר מתום חודש יוני 2021, תינתן הנחה מארנונה חודשיים קדימה לכל תקופה בה ניתן מענק, למעט החודשיים האחרונים, בהתאם לפירוט שלהלן (השר רשאי לאשר קבלת מענק ביחס לחלק מהתקופות, ואז תינתן ההנחה מארנונה אך ורק בחודשיים שלאחר החודשיים בהם ניתן מענק):

  ד)  הנחה עבור תשלום ארנונה לחודשים ינואר – פברואר 2021, תיקבע לפי זכאות למענק לחודשים נובמבר – דצמבר 2020.

  הנחה עבור תשלום ארנונה לחודשים מרץ – אפריל 2021, תיקבע לפי זכאות למענק לחודשים ינואר – פברואר 2021.
  הנחה עבור תשלום ארנונה לחודשים מאי – יוני 2021, תיקבע לפי זכאות למענק לחודשים מרץ – אפריל 2021.
  כנגד ההנחה מארנונה שתינתן בהתאם לתקנות ולפי המנגנונים שבמסמך זה, תשפה המדינה את הרשויות המקומיות בגובה מלוא הנחה שניתנה על ידן.

 2. להלן מנגנון הגשת בקשה לקבלת הנחה בתשלום הארנונה:

  בעל העסק יגיש בקשה לקבלת ההנחה מארנונה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ("הסוכנות"). קישורים לאתר יפורסמו באתר האינטרנט של משרד הפנים, של משרד הכלכלה ושל מרכז השלטון המקומי.
  הבקשה להנחה מארנונה תוגש בכל פעם ביחס לתקופת ההנחה הרלוונטית (בהתאם לתקופה הקודמת, בה ניתן מענק).

  יודגש כי טרם פורסם טופס הבקשה המקוון באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. יש להתעדכן באתר של הסוכנות עם העלאת הטופס המקוון ואפשרות הגשת הבקשות.

 3. קיזוזים וביטול זכאות בדיעבד:

  ביטול זכאות לעסק – ככל שיתברר בדיעבד שהעסק לא זכאי להנחה, הסוכנות תעביר הודעה לעסק ולרשות המקומית על ביטול הזכאות. הרשות המקומית תבטל את ההנחה בארנונה ותוציא הודעת חיוב לעסק.
  ביטול זכאות שניתנה לעסק בשוגג על ידי הרשות המקומית – ככל שיתברר שהייתה טעות בדיווח הרשות המקומית, הסוכנות תעביר הודעה לרשות על ביטול הזכאות לעסק. הרשות המקומית תבטל את ההנחה בארנונה ותוציא הודעת חיוב לעסק.

 4. מידע נוסף:
   
  א) העירייה תפרסם כל מידע רלוונטי, מעת לעת, באתר האינטרנט שלה.

  ב) יודגש כי הליך בדיקת הזכאות עשוי לארוך זמן והוא יבוצע ע"י רשות המיסים ובאמצעות הסוכנות. אנו קוראים לכם לעקוב אחר הפרסומים שיועברו על ידינו, להיערך להגיש מוקדם ככל הניתן ובאופן מיידי את בקשתכם לזכאות להנחה לסוכנות, כך שנוכל להעניק את ההנחה המגיעה לכם במועד.

אתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים:

https://www.sba.org.il »

קובץ התקנות:

תקנות הסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה)(תיקון מס' 4) התש"ף-2020 » 

שירות חדש: מחלקת רישוי עסקים עכשיו גם בוואטסאפ

מחלקת רישוי עסקים ושילוט מציעה שירות חדש לבעלות ובעלי העסקים בעיר – פנייה למחלקה באמצעות הודעת וואטסאפ, בצורה קלה ויעילה.

השירות יינתן בימים א'-ה' בין השעות 8:30-15:30, כדי להמשיך לעזור לכם לעשות עסקים כרגיל.

אז פשוט שלחו הודעת וואטסאפ למספר:  050-3166204 בכל שאלה או בקשה.

למחלקת רישוי עסקים ושילוט »

ולהצטרפות לאינדקס העסקים הגדול של כפר-סבאהיכנסו לכאן »

זריקת עידוד: חניות "אקספרס פלוס" נוספות ברחבי העיר

(13.05.20)

עיריית כפר סבא מוסיפה בימים אלה כ-40 חניות אקספרס חדשות בעיר, בהן ניתן לחנות למשך 60 דקות ללא הפעלת כל אמצעי תשלום.

רחוב ויצמן

רחוב ויצמן (צילומים: עיריית כפר סבא)

צעד זה מתווסף לצעדים נוספים בהם נקטה העירייה בשבועות האחרונים לעידוד המסחר בעיר וכחלק מתמיכתה בבעלות ובבעלי העסקים המקומיים, בהם דחיית תשלום אגרות השילוט וזיכוי מתשלום מס ארנונה לשלושה חודשים.

חניות האקספרס החדשות יתווספו לעשרות חניות אקספרס (המסומנות בכתום-לבן), שהוקמו בעיר לפני מספר חודשים לאורך רחוב ויצמן.

ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא מקדמת ומעודדת את המסחר בעיר ופועלת כל העת על מנת לסייע לבעלות ולבעלי העסקים המקומיים, שנקלעו למצוקה עקב הימים הלא פשוטים העוברים על מדינת ישראל כולה עקב התפשטות נגיף הקורונה בישראל. פיילוט חניות 'אקספרס פלוס' שהשקנו לפני מספר חודשים, נחל הצלחה אדירה ובעקבותיו הגיעו בקשות של סוחרים רבים בעיר להרחבת המיזם, מה שיסייע להם רבות בתקופה זו. אני מאחל לכולנו שנחזור בהקדם לשגרה בטוחה וטובה".

במסגרת הרחבת פרויקט חניות "אקספרס פלוס", יוקמו כאמור עוד עשרות חניות כתום-לבן לאורך רחוב ויצמן וברחובות רוטשילד, ירושלים, בוסל והתעש.

שילוט חנייה אקספרס

חניית אקספרס פלוס

סגן ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה, עילאי הרסגור-הנדין: "תגובות תושבי כפר סבא ובעלי העסקים לפיילוט חניות האקספרס היו נהדרות. קיבלנו בקשות רבות להרחיב את הפרויקט, ואנחנו שמחים לעשות זאת עכשיו. בנוסף, אנחנו נמצאים בתנופת הרחבה של רשת שבילי האופניים ברחוב משה סנה, בשביל התוכנה, בקרוב על רחוב ויצמן בחלקו המזרחי. כל אלה יהפכו את ההגעה למרכז העיר לקלה, לטובת תושבי כפר סבא והעסקים, שכה זקוקים להם כעת".

יש לציין עוד, כי כבר לפני מספר שבועות פתחה העירייה בקמפיין ייחודי לעידוד העסקים והקנייה בעסקים מקומיים בעיר, ובהמשך דחתה כאמור את תשלומי אגרת השילוט לעסקים ואת מס הארנונה.

בנוסף, לפני כשבועיים הודיעה עיריית כפר סבא על זיכוי מתשלום הארנונה לעסקים לשלושה חודשים, בהתאם להנחיות משרד הפנים, פרסמה את כל המרכולים המבצעים משלוחים בעיר ובשבוע שעבר פתחה פורטל עסקים עירוני, בשיתוף מרכז השלטון המקומי, בו יכולים כלל העסקים המקומיים להעלות את פרטיהם ולפרסם את בית העסק – כל זאת כחלק ממדיניות עירונית אותה מוביל ראש העיר לעידוד העסקים בעיר כפר סבא.

 

הודעה לעסקים אודות זכאות להנחה בעקבות משבר הקורונה

(11.05.20)

בתאריך 21.04.2020 התקבלה החלטת הממשלה בדבר תקנות ההסדרים למשק המדינה (הנחה מארנונה) (תיקון מס' 2).

בהתאם לתקנות הממשלה כאמור, עיריית כפר סבא מעניקה הנחה בגובה 100% עבור שלושה חודשים (מרץ-מאי) מתשלומי הארנונה לעסקים הנכללים בתקנות הממשלה החדשות.

הנכסים שאינם זכאים להנחה מפורטים בתקנות האמורות מעלה וכוללים בין היתר:

נכסי מגורים, אדמה חקלאית, מבנה חקלאי, בנקים, חברות ביטוח, מקומות למכירת מזון, בתי מרקחת, חנויות אופטיקה, נכסים ריקים, נכס לא ראוי, חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה, מעבדות לתיקון מוצרי תקשורת או מחשבים, נכסי מדינה, תאגידי בריאות (קופות חולים, בי"ח), נכסים מתוקצבים על ידי המדינה, תאגידי מים.

מצ"ב התקנות לעיונכם »

עסק הזכאי להנחה בהתאם לתקנות, ההנחה מעודכנת באופן אוטומטי כדלהלן:

 1. עסקים זכאים אשר שילמו ארנונה בחודשים ינואר-פברואר, מרץ-אפריל – לא מחויבים בארנונה בחשבון זה (מאי-יוני), ותישאר לזכותם יתרת זכות של חודש אחד שתקוזז משובר הארנונה לחודשים יולי-אוגוסט.
 2. עסקים זכאים אשר שיש להם יתרת חוב קודמת (לא שילמו אחד או יותר משוברי הארנונה הקודמים) – סכום ההנחה מקוזז כנגד יתרת החוב בשובר מאי-יוני.
 3. עסקים זכאים אשר שילמו את התשלום השנתי מראש – תתבצע פנייה על ידי נציגי העירייה לצורך טיפול בזיכוי.
 4. לתשומת הלב, בהתאם להוראות התקנות , זכאי להנחה שלא יפרע את כל חיובי הארנונה לשנת 2020 עד ליום 31/12/2020 תהיה ההנחה בטלה ותתווסף ליתרת חוב הארנונה.
 5. לכל שאלה ו/או הבהרה ניתן לפנות באמצעות הטופס המקוון בירור אודות הנחת קורונה לעסקים או בטלפון 1-700-700-253. לרשותכם טפסים נוספים באתר בקישור כאן »

פורטל העסקים החדש של כפר סבא יוצא לדרך

(04.05.20)

בעל/ת עסק בעיר? עיריית כפר סבא פתחה פורטל עסקים חדש באתר העירייה, בו יכולים בעלות ובעלי עסקים בעיר לקבל חשיפה לעסקיהם.

 

מדובר בפלטפורמה דיגיטלית עירונית בשיתוף מרכז השלטון המקומי, הנותנת במה מקוונת לבעלי העסקים בעיר ומעודדת את הציבור לרכוש ולצרוך שירותים מקומיים.

ראש העיר, רפי סער: "אנו נמצאים בתקופה מאתגרת ולא פשוטה. חלק מהעסקים נקלעים למשבר כלכלי והחלטנו לסייע לבעלי העסקים ולסוחרים בעיר, ולעודד את תושבות ותושבי כפר סבא להגיע אליהם וליהנות משירות מצוין ומיחס אישי. אני מקווה ומאחל כולנו שנוכל לחזור בהקדם לשגרה בטוחה".

הפלטפורמה הדיגיטלית פותחה בשיתוף אגף המחשוב העירוני, מחלקת רישוי עסקים בעירייה וחברת א.ש בינה, ומותאמת לתקנות הממשלה בדבר הקלות למשק הישראלי.

בעלות ובעלי העסקים בעיר מוזמנים למלא טופס הצטרפות מקוון, עם פרטי העסק, כגון כתובת, טלפון, תמונה, קישור לאתר העסק, דף הפייסבוק ועוד. כמו כן יוכלו בעלי העסקים לעדכן בטופס על משלוחים, טייק אווי, שעות פתיחה ועוד.
לאחר אישור הטופס יוצג העסק בדף אינדקס העסקים, ועל גבי המפה הייעודית לעסקים.

בנוסף, מאפשרת עיריית כפר סבא בעלי העסקים בעיר להצהיר על עמידה בתו הסגול למסחר באופן מקוון ונוח, בהתאם להנחיות שאושרו על ידי הממשלה.

מודגש כי המידע המפורסם הינו באחריות העסקים עצמם, והעירייה אינה אחראית לתוכן הפרסום, ולטיב השירות או המוצר הניתן וכי אין בפרסום באתר כדי להוות המלצה כלשהי על עסק.

יש לציין, כי עיריית כפר סבא יצאה כבר לפני מספר שבועות בקמפיין עירוני חדש – לעידוד המסחר בקרב העסקים והקטנים בעיר, תחת הכותרת #כפרסבאיםלמעןכפרסבאים, במסגרתו פורסמו בין היתר סרטונים קצרים בהם מציגים הסוחרים את עצמם ומזמינים את תושבות ותושבי העיר להגיע לבתי העסק, פורסמו כל העסקים המבצעים משלוחים, נפתח קו חם לעסקים, פלטפורמה דיגיטלית ייעודית באתר הקורונה העירוני ובו כל המידע, והוחלט על זיכוי עסקים הנכללים בתקנות הממשלה החדשות מתשלומי הארנונה עבור שלושה חודשים – בהתאם לתקנות הממשלה ולאחר שהעירייה דחתה כבר לפני מספר שבועות את תשלום הארנונה לעסקים עבור חודשי מרץ-אפריל לתחילת חודש מאי.

להצטרפות לאינדקס העסקים »

להצהרה על התו הסגול »

התו הסגול לעסקים בכפר-סבא

(22.04.20)

התו הסגול

בעל/ת עסק נכבד/ה

בהמשך להנחיות שאושרו על ידי הממשלה ב-18.4, מצורף הסבר וכללים מרכזיים של "התו הסגול" לחנויות מסחר.

מודגש כי כל האמור בדף זה הוא לשם הנגשת המידע לציבור ואין בו כדי להוות הנחיה הסותרת את התקנות והכללים שנקבעו בנושא.

הגשת הצהרה לעיריית כפר-סבא:

טופס הצהרת עסק על עמידה בתו סגול »

הענפים שניתן להפעיל בכפוף לקבלת ״תו הסגול״ למסחר:

ציוד מידע ותקשורת, ציוד אודיו ווידאו, מחשבים, ציוד היקפי ,תוכנה וציוד תקשורת, טקסטיל, כלים ממתכת, צבעים וזכוכית, שטיחים, מרבדים וחיפויי קיר ורצפה, רהיטים, מוצרי חשמל וגז ביתיים, כלי בית וכן מוצרים אחרים לבית (למעט צעצועים ומשחקים), חפצי תרבות ופנאי, ספרים, עיתונים, ציוד משרדי וצורכי כתיבה, ציוד ספורט ואופניים, כלי נגינה, מוזיקה וסרטים על גבי מדיה, אביזרים רפואיים, מכבסה, מתפרה וסנדלריה.

תהליך קבלת "התו הסגול״ למסחר:

חנויות אלה יידרשו להגיש לרשות הרישוי הצהרה של בעל העסק, כי הוא עומד בתנאים שנקבעו ובכפוף לכך יוכלו לפעול כלהלן:

 1. הגשת הצהרה חתומה לרשות המקומית – לחצו כאן
 2. מינוי עובד אחראי קורנה, המפקח ואחראי על יישום ההוראות
 3. הקפדה על שמירת היגיינה לרבות חיטוי משטחים פנימיים
 4. הקפדה על מחיצה בדלפק העסק המונעת העברת רסס בין לקוח למוכר
 5. הקפדה על מרחק של שני מטרים בין 2 אנשים, סימון מקומות לעמידה בתורים ושילוט בנושא
 6. ויסות כניסה המבקרים כך שבכל עת לא ישהו בתוך החנות לקוחות ביחס של יותר מ–2 לקוחות לכל קופה רושמת פעילה, בחנות שגודלה מעל 100 מ"ר – לא ישהו בתוך החנות לקוחות ביחס של יותר מ–4 לקוחות לכל קופה רושמת פעילה.
 7. חלה חובת לבישת מסכה בהתאם לתקנות.
 8. המעסיק או מטעמו חייב לתשאל את הנכנסים לעסק את השאלות הבאות: האם אתה משתעל? האם חום גופך מעל 38 מעלות או היה לך חום כאמור בשבוע האחרון? האם היית במגע קרוב עם חולה קורונה בשבועיים האחרונים? אסורה הכניסה למי שלא השיב בשלילה על כל השאלות.
 9. המעסיק יסדיר ביצוע של מדידת חום באמצעי שאינו פולשני, ככול האפשר. אסורה כניסת אדם עם חום גוף של 38 מעלות ומעלה.

עמידת העסק בכללי ה״תו הסגול״ תהיה באמצעות רגולציה עצמית. ככל שהעסק עומד בכללים שנקבעו הוא יוכל לחזור לפעילות באופן מיידי ללא צורך בקבלת אישור.

הפרה של הכללים כרוכה בעבירה פלילית וחזרה למגבלות הקודמות.

*נקבע כי הפעלה של עסק בניגוד לאמור בתקנות תחשב כעבירה פלילית וכן כעבירה מנהלית שניתן להטיל בגינה קנס.

*ניתן יהיה לבצע משלוחים מכל החנויות, ואיסוף עצמי מכל החנויות הפתוחות על פי התקנות.

הפעלה של עסק בניגוד לאמור בתקנות תחשב כעבירה פלילית וכן כעבירה מנהלית שניתן להטיל בגינה קנס.

*המידע בדף זה נכון לתאריך 21.4.2020.

להנחיות באתר משרד האוצר »

להנחיות באתר משרד הפנים »

עיריית כפר סבא תעניק זיכוי מארנונה לעסקים, בהתאם לתקנות הממשלה

(22.04.20)

בשורה לעסקים בכפר סבא: עיריית כפר סבא תזכה עסקים הנכללים בתקנות הממשלה החדשות מתשלומי הארנונה עבור שלושה חודשים. הזיכוי מתשלום הארנונה עבור חודשים אלה ייעשה באמצעות זיכוי בחשבונות הקרובים, בהתאם לתקנות הממשלה החדשות, כפי שנקבעו אתמול (יום ג').

תקנות הממשלה החדשות, שפורסמו אמש על ידי שר הפנים אריה דרעי, קובעות כי רשויות מקומיות יוכלו להעניק פטור מארנונה לעסקים עבור שלושה חודשים או לפרוס את מתן ההנחה על פני שנת 2020.

עיריית כפר סבא דחתה כבר לפני מספר שבועות את תשלום הארנונה לעסקים עבור חודשי מרץ-אפריל לתחילת חודש מאי.

במטרה לקצר הליכים עבור בעלי העסקים, לסייע להם ככל הניתן בתקופה מאתגרת זו, ולאפשר להם לקבל זיכוי מהיר עבור תשלומי הארנונה, החליטה העירייה לזכות את העסקים מתשלום הארנונה בחשבונות הארנונה הקרובים.

יש לציין, כי תקנות הממשלה החדשות קובעות אילו עסקים זכאים לקבלת הפטור ואילו אינם זכאים. הנכסים שאינם זכאים לפטור הינם, בין השאר, מבנה מגורים, אדמה חקלאית ומבנה חקלאי, בנקים, חברות ביטוח, בתי מרקחת, חנויות אופטיקה, חנות שעיקר עיסוקה במכירת מוצרי היגיינה, מעבדה לתיקון מוצרי תקשורת או מחשבים, נכס שהמחזיק בו הוא המדינה/גוף מתוקצב/חברה ממשלתית/תאגיד בריאות ועוד (בהתאם למפורט בתקנות).

פורטל העסקים של השלטון המקומי

(16.04.20)

פורטל עסקים

עצמאים יקרים,

מרכז השלטון המקומי הקים פורטל מיוחד למענכם, המכיל מידע חשוב הנדרש לכם בתקופה זו, כגון קו פתוח לייעוץ, סרטוני הדרכה, מידע על הלוואות והקלות לעסקים ועוד.

לכניסה לפורטל לחצו כאן »

עדכון בדבר מענק לעצמאים לתקופת הקורונה

(13.04.20)

שירות חדש של רשות המסים מאפשר לעסקים אשר מחזור הפעילות שלהם נפגע בשל התפרצות נגיף הקורונה, להגיש בקשה למענק ייחודי דרך האזור האישי באתר רשות המסים.

למצגת הסבר והדרכה לחצו כאן »

להגשת הבקשה באתר רשות המסים »

הנחיות לבעלות ובעלי עסקים בנושא רישוי עסקים

(01.4.20)

משרד הבריאות מפרסם הנחיות עדכניות:

כלים וקישורים חשובים לעסקים

עיריית כפר-סבא פתחה מוקד סיוע לעסקים קטנים ובינוניים

(24.3.20)

עיריית כפר סבא פתחה מוקד סיוע ייעודי וייחודי לעסקים קטנים ובינוניים בעיר, שמטרתו לרכז את כל המידע עבור העסקים במקום אחד, ולאפשר לבעלות ובעלי העסקים לקבל הכוונה מול האפשרויות העומדות לפניהם במסגרת משרדי הממשלה השונים.

מוקד הסיוע החדש יופעל באמצעות אגף ההכנסות העירוני, בימי א'-ה' בין השעות 08:00-15:00, וזאת לאחר שרוכז כל המידע הרלוונטי לעסקים אלה  מכלל אתרי משרדי הממשלה, לרבות משרדי הכלכלה, פנים, אוצר וכן בגופי ממשלה, כגון ביטוח לאומי, רשות המיסים וכדומה.

ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא עומדת לרשות כל תושביה והעסקים בעיר בכל נושא בתקופה הלא פשוטה בה אנו חיים כיום. התפשטות נגיף הקורונה וההגבלות החדשות המוטלות על כולנו, מהווים אתגר לכל אחת ואחד ומעמידים קשיים בפני המשק בכלל, העסקים בכפר סבא וכלל התושבות והתושבים. נמשיך ונסייע לכל מי שנזקק ואני מקווה כי נוכל לחזור במהרה לשגרה".

מטרת מוקד הסיוע החדש שנפתח הוא לתווך בין בעלות ובעלי העסקים לבין משרדים וגופי הממשלה השונים, על מנת להקל על בעלי עסקים קטנים ובינוניים ולכוון אותם למי עליהם לפנות בנוגע לזכויותיהם, זכויות עובדיהם, הלוואות או לאופן הפעלת העסק.

עסקים המבקשים לקבל את המידע, יכולים להתקשר לטלפון 09-7649334 בשעות הפעילות שצוינו, ועיריית כפר סבא תעמוד לרשותם.

יש לציין, כי מוקד הסיוע מצטרף לקו החם שפתחה העירייה בנושאי חינוך, רווחה ועסקים, כמו גם לאתר ייעודי בנושא הקורונה וערוץ טלגרם עירוני, בו עולים מידע ועדכונים שוטפים, כמו גם סרטונים, פעילויות, תכנים לכל הגילים ועוד, ואולפן כפר סבא Live בפייסבוק העירוני, שהחל לפעול השבוע.

להציג עוד

עיריית כפר-סבא דוחה את תשלומי הארנונה לעסקים בעיר

בעלות ובעלי עסקים יקרים, שימו לב! עיריית כפר-סבא דוחה את תשלומי הארנונה, והדחייה תיעשה באופן קולקטיבי. 

להלן שאלות ותשובות בנושא:

שאלה: האם ניתן לדחות את תשלום הארנונה?

תשובה: ניתן לדחות את תשלום הארנונה לעסקים בלבד בגין חודשים מרץ-אפריל לתאריך 01.05.2020  ללא ריבית ובתוספת הצמדה בלבד.

שאלה: האם לצורך דחיית התשלום עליי לפנות בבקשה פרטנית?

תשובה: אין צורך בפנייה אקטיבית לצורך דחיית התשלום. הדחייה תתבצע באופן קולקטיבי לכלל העסקים.

שאלה: שילמתי כבר את החשבון בגין חודשים מרץ-אפריל, האם ניתן לקבל זיכוי כספי?

תשובה: לא ניתן לקבל זיכוי כספי עבור תשלום ארנונה ששולם.

שאלה: האם ניתן לבטל / למחוק את חיובי הארנונה?

תשובה: על-פי החוק והנחיית משרד הפנים לא ניתן לבטל / למחוק את חיובי הארנונה.

שאלה: האם ניתן לפרוס את תשלום הארנונה לחודשים מרץ-אפריל לתשלומים ?

תשובה: ניתן לפרוס את תשלום מרץ-אפריל עד מקסימום 8 תשלומים באמצעות הוראת קבע / שיקים. פריסת התשלומים תעשה בתוספת ריבית בכפוף להוראות הדין.

שאלה: האם ניתן לקבל פטור מתשלום הארנונה בחודש בו העסק לא עבד בעקבות המשבר?

תשובה: פרטי הזכאות להנחת פטור נכס ריק (תנאים מצטברים):

 • הנכס ריק מכל חפץ ואדם ואין עושים בו שימוש לתקופה של מינימום חודש ימים ברציפות ועד מקסימום של 6 חודשים במצטבר.
 • הפטור ניתן לתקופה מינימלית של חודש ימים ועד 6 חודשים במצטבר.
 • הנכס בבעלות מבקש הפטור/ בעלי הנכס מאשרים שימוש בזכות זו.
 • הפטור ניתן פעם אחת בחיי נכס.
 • על הבעלים להגיש את הבקשה בתחילת התקופה המבוקשת באמצעות טופס מקוון בקישור הבא

  המסמכים הנדרשים:

   

 • פטור נכס ריק ניתן בדיעבד בתום התקופה בה הנכס היה ריק או לאחר 12 חודשים לפי המוקדם מבניהם.
 • בסוף תקופה בה הנכס היה ריק, יש להגיש למחלקת השומה, את המסמכים הבאים:
 • דו"ח צריכות ממפעל המים בגין התקופה בה הנכס היה ריק.
 • דו"ח צריכות חשמל בגין התקופה בה הנכס היה ריק.
 • תצהיר עו"ד או רו"ח עם פירוט על כך שהנכס עמד ריק ולא היו הכנסות מהשכרתו בתקופה זו, תוך פירוט מדויק של תקופת הפטור המבוקשת, קרי ממתי עד מתי הנכס עמד ריק.

שאלה: אני שוכר מבנה מהעירייה ולא עושה בו שימוש כעת בעקבות הוראות משרד הבריאות. האם ניתן להקפיא את דמי השכירות?

תשובה: כל מקרה ייבחן לגופו ובהתאם להסכם בין העירייה לבית העסק.

פניות בנושא זה יש להעביר למייל: i-gvia@ksaba.co.il

 

 

להציג עוד
דילוג לתוכן