מה קורה השבוע בעיר? 

נפגשים במרפסות!

תושבות ותושבים יקרים, אנו מזמינים אתכם לצאת למרפסות ולהנות מפעילות כושר משפחתית משותפת. נפש בריאה בגוף בריא!

יום שני 30.3 – כושר וזומבה מהמרפסת. בשעה 16:00 בשכונת האוניברסיטה, בשעה 17:00 בשכונת הדרים. יום שלישי 31.3 – כושר וזומבה מהמרפסת. בשעה 16:00 בשכונה 80 בירוקה, בשעה 17:00 בשכונת תקומה. יום רביעי 1.4 – מנגינות בדרכים. בשעה 16:15 בשכונת הראשונים, בשעה 17:00 בשכונת אלי כהן, בשעה 17:45 בשכונת אלרום. יום חמישי 2.4 – מנגינות בדרכים. בשעה 16:15 – בשכונת רום העיר, בשעה 17:00 בשכונת סביוני הכפר, בשעה 17:45 בשכונת עליה. 

נעבור את זה יחד! #כפרסבאים למען כפרסבאים

נבקש להישמע להוראות משרד הבריאות. במידה ותהיה התקהלות, הפעילות תופסק. לפרטים נוספים התקשרו למספר 106 למוקד העירוני.

בימי הסגר – נפתח את הלב !

מבצע התרמה

תושבי כפר סבא יקרים,

מועצת ארגוני המתנדבים בכפר סבא, בתמיכתו של ראש העיר כפר סבא, יוצאת בקריאה לכל תושבי העיר ומתנדביה, להירתם למבצע התרמה לצורך סיוע לקשישים, לבעלי מוגבלויות, ולמשפחות הזקוקות לעזרה בימי הקורונה הקשים שנחתו עלינו.
ניתן להעביר את התרומה הכספית באופנים הבאים:
א. העברה בנקאית לעמותת קרן סיוע לנזקקים בכפר סבא, בנק לאומי, סניף 946 , חשבון 357980/50
ב. באפליקציות העברת מזומן paybox ו- bit לטל' 052-3822084 קרן סיוע לנזקקים. כל תרומה מוכרת לצורך מס לפי סעיף 46 . תונפק קבלה על התרומה.

לבירורים, ניתן לפנות לעזרא שמיע – חבר מועצת ארגוני המתנדבים וחבר קרן סיוע לנזקקים, טל' 052-3661066 , או לשח"ק – אגף הרווחה בעירייה, טל': 09-7641105

"סל-סבא" – כולנו מתגייסים לאיסוף מוצרי מזון למי שצריכים

עיריית כפר סבא יוצאת במיזם חדש: "סל-סבא" יחד איתכם – התושבים – כדי שאף אחד לא יישאר רעב!

ביום שני השבוע (אתמול) פתחה העירייה מחסן לוגיסטי ייחודי, לאיסוף, ריכוז וחלוקת חמגשיות וסלי מזון לאזרחים ותיקים ולמשפחות ותושבים מעוטי יכולת. זאת בשיתוף אגף שירותים חברתיים קהילתיים, ארגוני המתנדבים בעיר והחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, ובסיוע משרד הרווחה ושירותים חברתיים ומפעל הפיס. במסגרת המיזם החדש, נקראים תושבות ותושבי העיר לתרום מוצרי מזון בסיסיים יבשים, שייאספו לסל מזון בכל בניין מגורים משותף, ואלו ייאספו על ידי העירייה ומערך מתנדבות ומתנדבים ויחולקו לתושבים מעוטי יכולת ולאזרחים ותיקים. 

ראש העיר, רפי סער: "העיר כפר סבא מאופיינת במתנדביה הרבים וברוח נתינה ועזרה לזולת, המהווים חלק בלתי נפרד מהד.נ.א הקהילתי. בימים לא פשוטים אלה, עיריית כפר סבא עומדת לצד כל תושביה, במטרה להעניק כל סיוע נדרש. אנו מחלקים מאות ארוחות חמות מדי יום ומאות סלי מזון וקוראים לכל תושבות ותושבי העיר להצטרף אלינו למיזם החדש, במיוחד כעת – לפני חג הפסח. אני מודה לכל העוסקים במלאכת קודש זו, כי דווקא עכשיו – כפרסבאים למען כפרסבאים הוא צו השעה". 

"הצרכניה", שהחלה כאמור לפעול היום, הוקמה במבנה גן לימן הישן שבמזרח העיר, לאחר שחדרי המקום הוכשרו במיוחד לצורך מטרה זו. החל מיום ראשון השבוע הגדילה עיריית כפר סבא את מספר ארוחות הצהריים המחולקות לתושבים בעיר, בשיתוף משרד העבודה והרווחה, ללמעלה מ-850 חמגשיות, הכוללות מנה בשרית, ירקות מבושלים וירקות טריים. זאת בנוסף למאות סלי מזון, כאשר כל אלה מחולקים בהתאם לרשימות מסודרות של מאגף שירותים חברתיים קהילתיים, ארגוני המתנדבים, פניות למוקד העירוני ופניות יזומות של העירייה.

אז מה עליכם לעשות? לאסוף מוצרים בסיסיים דוגמת קמח, סוכר, מלח, שימורים ועוד (כמצויין במודעה) למלא סל מזון של הבניין בו אתם מתגוררים (ואפילו שניים), להתקשר למוקד העירוני 106, ואנו נדאג לאיסוף סלי המזון ולחלוקתם. 

כי דווקא עכשיו #כפרסבאים למען כפרסבאים.

#כפרסבאים למען כפרסבאים – מיזם חדש בעיר: ספרים עד הבית

עיריית כפר סבא יוצאת במיזם חדש: משלוחי ספרים מהספרייה העירונית עם שליח עד הבית, ללא כל תשלום!

בשל ההחמרה בהוראות משרד הבריאות, החל מיום ראשון הקרוב תחל הספרייה העירונית במשלוחי ספרים שיועברו בעזרת שליח עד לפתח בית התושבים המנויים.

ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא עומדת לצד ולרשות תושביה בכל נושא ועניין ופועלת כל העת על מנת להיות בקשר רציף עם כלל האוכלוסייה, להנגשת המידע ומתן שירותים שונים. אנו נמצאים בתקופה לא פשוטה, המחייבת אותנו להישאר בבתינו  למען בריאות כולנו. קריאת ספרים היא דרך נפלאה להעביר את הזמן ולגלוש למרחבי הדמיון, ואני מזמין את תושבות ותושבי העיר להצטרף לשירות החדש של הספרייה העירונית".

תושבים המעוניינים בשירות יוכלו ליצור קשר טלפוני עם הספרייה בין השעות 9:00-12:00 באמצעות שליחת מייל לספרייה בציון שם המנוי, מספר ת.ז., כתובת מעודכנת ומספר טלפון להתקשרות. בבקשה יש לציין את שמות הספרים המבוקשים והאם מעוניינים בהמלצות של צוות הספרייה העירונית, כאשר ניתן לעיין בקטלוג בכתובת: https://kfar-saba.libraries.co.il

במידה והספרים זמינים ומצויים, ירשום אותם צוות הספרייה בכרטיס המנוי והם יועברו למנויים נדאג בתיק שיישא את שם המזמין.

התיקים יישלחו לבתים באמצעות שליח, כאשר התושבים יעודכנו על בואו בשיחה טלפונית. תושבים המבקשים להחזיר ספרים יארזו אותם בתיק, שיונח בתיבה מיוחדת שתוצב ברכב השליח.

מנהלת הספרייה העירונית, מיכל גאולה: "למרות שכל ספריות העיר סגורות לקהל בשל ההנחיות להתנהלות והמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה , אנחנו כאן כדי לסייע ככל שניתן, ולשם כך החלטנו להפעיל את השירות החדש, שאני בטוחה שישרת רבים מקוראינו היקרים.אנו מזכירים כי למנויי הספרייה יש גם גישה חופשית לספרייה הדיגיטלית הישראלית וניתן לעקוב אחר הפרסומים בפייסבוק ובאתר הספרייה".

פרטים להתקשרות:
ספריית הילדים, טל': 09-7640844, מייל: kidlibrary@gmail.com
ספרייה מרכזית, טל': 09-7640839, מייל: refroom@gmail.com

מוזא-בית: פעילויות מקוונות של מוזאון כפר סבא

בני ובנות הנוער מההאב החברתי-טכנולוגי – כאן עבורכם!

דווקא עכשיו #כפרסבאים למען כפרסבאים – מגדילים את מערך הסיוע לאזרחים ותיקים בעיר

עיריית כפר סבא, באמצעות אגף שירותים חברתיים-קהילתיים, מערך המתנדבים העירוני, החברה הכלכלית. לפיתוח כפר סבא, עמותת סביון ובשיתוף משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מגדילה החל מיום ג' את מערך הסיוע לאזרחים ותיקים ותחלק למעלה מ-850 מנות חמות לקשישים ואזרחים ותיקים ברחבי העיר, מדי יום. כחלק מהסיוע אותו מגישה העירייה לאזרחים ותיקים, מחלקת העירייה מנות מזון חמות, סלי מזון וזאת בנוסף למערך סיוע לאזרחים הוותיקים אותו מעניקה העירייה, הכולל קו חם, פעילויות מקוונות בפייסבוק, קשר טלפוני הדוק ורציף, סיוע ברכישת תרופות והבאתן לבתי הקשישים ועוד.

ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא מעמידה סל שירותים נרחב לכלל האוכלוסייה. אנו דואגים לגמלאי העיר בכל דרך שניתן ונמצאים בקשר הדוק עימם, במיוחד בתקופה זו. פתחנו אף טופס מקוון לדיווח על על בני ה-65 ומעלה, המפורסם באתר הקורונה ובאתר העירייה, כמו גם טופס מקוון לכל מי שמבקש להצטרף למערך ההתנדבות, ואני מודה לכל אלה שעוסקים במלאכת קודש זו של נתינה".

יש לציין עוד כי בנוסף, נפתח מערך של תושבים מתנדבים המאמצים אנשים עם מוגבלויות ומבשלים להם, ובמערך ההתנדבות העירוני, המתופעל על ידי סילבי גלמן בקר ועדינה קוממי, לוקחים חלק גם ארגוני המתנדבים בעיר והעמותות השונות, ואף נפתח מספר וואטצאפ למתנדבים. המנות החמות המחולקות כוללות בין היתר מנה בשרית, ירקות מבושלים וירקות טריים.

רוזי נוימן, מנהלת אגף שירותים חברתיים-קהילתיים: "אנו מפעילים מערך סיוע רחב ונמצאים עם האזרחים הוותיקים, משפחות מעוטות יכולת.וכל מי שנזקק לעזרה בקשר יום-יומי. אנו מודעים לקשיים של השהייה בבית ופועלים כל העת על מנת להגיש סיוע, לדאוג לארוחות, לתת מענה לקשיים נפשיים שעולים ולדאוג לבריאות הציבור".

"והדרת פני זקן": המרכולים בכפר-סבא יתנו עדיפות בשעות הבוקר לתושבות ולתושבים הוותיקים

עיריית כפר-סבא, באמצעות מחלקת רישוי עסקים באגף הנדסה ובעזרתם של מרכולי העיר, לרבות הרשתות הגדולות, מייחדים זמני קנייה מובדלים עבור תושבות ותושבי העיר מעל גיל 60. בפנייה של מחלקת רישוי עסקים באגף ההנדסה של עיריית כפר-סבא, נשאלו המרכולים ורשתות המזון הגדולות, אם יואילו להצטרף ליוזמה ייחודית לאור התפרצות נגיף הקורונה. היוזמה תאפשר עדיפות לאזרחים שעברו את גיל 60 בעת רכישת מוצרי מזון, כך שבריאותם תישמר בצורה מקסימלית, בהתאם למצב החדש.

ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא עומדת לצד כל תושביה ופועלת על מנת לסייע להם בתקופה לא פשוטה זו בכל דרך. על מנת לשמור על בריאות אוכלוסיית הוותיקים בעיר, הנמצאת בקבוצת סיכון להידבקות בנגיף הקורונה, החלטנו לייחד עבורם זמן קניות, בכדי לאפשר להם להצטייד תוך שמירה על בריאותם ואני מודה לכל המרכולים שהצטרפו ליוזמה המבורכת, בראשות אברהם (ממה) שיינפיין".

משמעות ההסדר היא, כי בשעות המפורסמות, יוכלו להיכנס למרכולים רק האזרחים הוותיקים, ובכפוף להצגת תעודה מזהה.
בתי עסק המעוניינים להצטרף ליוזמה, יכולים לעדכן את אגף רישוי עסקים. כמו כן, יש לזכור כי הכניסה למרכולים היא בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כמפורט באתר משרד הבריאות.

ראש מינהלת הגמלאים וחבר מועצת העיר, אברהם (ממה) שיינפיין: "אני מודה לראש העיר רפי סער, ולמנכ"ל העירייה איתי צחר, שנענו לבקשתי ופנייתי האישית, לפעול בימים טרופים אלה למען האוכלוסיה המבוגרת בעיר, המונה כ-30 אחוז מתושבי העיר כפר סבא ומאחל בריאות שלמה לכולם. חזקו ואימצו".

נוהל חדש להשאלת ספרים בספריות העירוניות 

קוראות וקוראים יקרים,

למרות שכל ספריות העיר סגורות לקהל בשל ההנחיות העדכניות להתנהלות והמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, אנחנו כאן לסייע ככל שניתן. החל מהיום, חמישי, ועד להנחיות אחרות הספרייה תאפשר השאלת ספרים על פי הנוהל הבא:

 1. יצירת קשר טלפוני עם הספרייה בין השעות 9:00-12:00 או שליחת מייל לספרייה בציון שם המנוי, מספר ת.ז., כתובת מעודכנת ומספר טלפון להתקשרות.
 2. ציינו את שמות הספרים המבוקשים או האם אתם מעוניינים בהמלצות שלנו.
  ניתן לעיין בקטלוג בכתובת:  https://kfar-saba.libraries.co.il
 3. במידה והספרים זמינים ומצויים, נרשום אותם בכרטיס המנוי ונדאג להכניסם לתיק שיישא את שמכם.
 4. התיקים ישלחו אליכם באמצעות שליח שיגיע אליכם
 5. אנו נודיע לכם טלפונית על בוא השליח
 6. בבקשה, אם ברשותכם ספרים להחזרה, ארזו אותם בתיק והניחו אותם בתיבה מיוחדת שתוצב ברכב השליח.

 

פרטים להתקשרות:

ספריית הילדים 09-7640844  מייל: kidlibrary@gmail.com

ספרייה מרכזית 09-7640839 מייל: refroom@gmail.com

אנו מזכירים כי למנויי הספרייה גישה חופשית לספרייה הדיגיטלית הישראלית. בבקשה עקבו אחרי הפרסומים בפייסבוק ובאתר הספרייה.

בברכת בריאות שלמה,

מיכל גאולה,

מנהלת מחלקת ספריות כפר-סבא.

טלפון 09-7640840, נייד 050-3166450, פקס 09-7646444

שירותים הפתוחים לציבור חינם לרגל המצב

1. 450 קורסים של אוניברסיטאות הרווארד, ייל ונוספות פתחו את שעריהם חינם למקצועות כמו תכנות, הנדסה, מדעי החברה ואמנות: http://bit.ly/2ISMwmD

2. נאס"א הפכה את כל ספריית המדיה שלה לזמינה לציבור הרחב וחופשיה מזכויות יוצרים: http://bit.ly/2Qmku7d

3. הקואליציה לקידום סחר הוגן מציעה קורס בן 8 מפגשים בנושא, ואיך אפשר לקדם את התחום בבתי הספר לאחר החזרה לשגרה: http://bit.ly/fairtradelearning

4. המרכז לאנשי הלמידה הארגונית בישראל הוציאו קיט למנהלים שעוסק במיומנויות לניהול מרחוק: http://bit.ly/2xal7tC

5. תוכנת Zoom פתחה את הגישה לניהול שיחות ועידה בוידאו חינם ומאפשרת להקליט שיחות, לשתף מסך, להרים יד, אימוג'יס ואף להחליף את הרקע בבית: http://bit.ly/3dcyxpQ

6. הסטארט-אפ Wisers מפעיל מוקד תמיכה מרוחק לגיל השלישי עבור תפעול המכשיר הסלולרי והמחשב, שמירת קשר מרוחק עם המשפחה ועזרה בביצוע פעולות אינטרנטיות: 0733744590

7. ער"ן, בשיתוף הקואליציה הישראלית לטראומה, הקימה את קו הסיוע לסובלים מחרדה ולחץ בעקבות נגיף הקורונה בטלפון 1201, שלוחה 6 או בצ'אט: http://bit.ly/2x2xqIm

8. קונצרטים, אופרות ומופעי בלט מהארץ ומהעולם מועלים מדי יום לרשת – רובם בחינם, ומשלבים גם את הקהל בחוויה: http://bit.ly/2QiWSAn

9. כל ערב ב-21:00 – הצגת תיאטרון חיפה באורך מלא: http://bit.ly/3aZMx46

10. קשת תיירות מחזירה ישראלים הביתה, טלפון – 08-9900555: http://bit.ly/2IX40hR

קרדיט: מבזקי חדשות טובות
ליקטה: Rakefet Cohen

רשימת בתי המרקחת הפעילים בעיר

שם בית מרקחת

כתובתטלפון
בית מרקחת גלעדויצמן 3409-7659642
 פרמה שיא עמק החולה 5077-4107286
סופר פארם  ויצמן 301077-8881570
סופר פארם  ויצמן 63077-8881480
סופר פארם רפפורט 3  077-8882050
סופר פארם ויצמן 76 077-8880090
מדיקסטורטשרניחובסקי 2  09-7457034
  בית מרקחת כנרתויצמן 11909-7673228
בית מרקחת סילביה   ויצמן 16909-7659642
 בי דראגסטורס (ניו פארם)מתחם BCENTER, רח' אנגל 78   09-7793463
בי דראגסטורס (ניו פארם)  קניון ערים כצנלסון 20 09-7677312
בי דראגסטורס (ניו פארם)  רח' טשרניחובסקי 59 בית חולים מאיר 09-7885402
קופ"ח מאוחדת כפר סבאהמייסדים 2009-7641222
מכבי שירותי בריאות כפר סבארוטשילד 5609-7644666
שירותי בריאות כללית בן גוריוןרח' בן גוריון 4309-7634000
שירותי בריאות כללית גלילרח' הגליל 509-7631222

 

עדכוני תחבורה ציבורית

מעודכן ליום ראשון 22.3.20:

בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, ולאור הנחיות מעודכנות של משרד התחבורה, עודכנו שינויים רבים במפת הקווים של מטרופולין. השינויים כוללים ביטולים של חלק מקווי השירות, וכן צמצום משמעותי בתדירות הנסיעות של קווים אחרים. אנו ממליצים לכל הנוסעים להתעדכן בזמן אמת בלוחות הזמנים של הקווים באתר החברה או בפייסבוק, שכן שינויים נוספים ייתכנו בהמשך.

אזור השרון, המרכז ותל אביב
הופסקה פעילותם של קווי השירות הבאים:

 • קו 23 הנוסע בין בית ברל לקלנסווה
 • קו 37 הנוסע בין כפר ברא לכפר סבא
 • קווים 510, 502 הנוסעים בין רעננה לתל אביב.

החל מיום שני ה-23.3.20 תופסק פעילותם גם של הקווים הבאים: 30, 259, 298 וקו 1 בכפ"ס.
קווי שירות בעלי תדירות גבוהה (29, 39, 48, 149, 47) יצומצמו לתדירות של 2-3 נסיעות בשעה. מרבית קווי השירות האחרים יעבדו אף הם במתכונת מצומצמת.

 • קו 139 הנוסע בין כוכב יאיר להרצליה חזר לפעילות! יש להתעדכן בלוח הזמנים של הקו באתר החברה.

 

עמדות "על הקו" – עדכון לוחות זמנים:

כפר סבא נתיב האבות מ-08:00 עד 16:00
רעננה העמדה סגורה
הוד השרון העמדה סגורה
רמת השרון מ-08:00 עד 16:00 (הפסקה בין 13:30-14:00)
תל אביב מ-08:00 עד 16:00
חולון מ-08:00 עד 16:00
כפר סבא ת.מ. מ-08:00 עד 16:00
הרצליה מ-08:00 עד 16:00

בימי שישי כלל התחנות סגורות
אנו מזכירים בנוסף כי התחבורה הציבורית מופסקת מידי ערב החל מהשעה 20:00 ועד הבוקר שלמחרת

עיריית כפר סבא פועלת בכל האמצעים העומדים לרשותה לשמירה על בריאות הציבור

שומרים על בריאות הציבור – זה לא משחק ילדים!
בשעות האחרונות, יום שישי 20.3.20, מופצת ברשת ההתראה אותה קיבלה משפחה שנמצאה בגן ילדים עם עם עוד מספר הורים וילדיהם, הפיקוח ביקש לפזר את ההתקהלות אך היו שבחרו להישאר ולא להיענות לבקשה.


עיריית כפר סבא תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לשמור על בריאות תושביה, לרבות מתן התראות לתושבים אשר אינם ממלאים אחר הוראות המדינה וכן קנסות במידת הצורך.

בהנחיית ראש העיר, הוקמה "סיירת הבידוד העירונית" ונמשיך לפעול במלוא הכוח ובכל האמצעים הניתנים, כדי לשמור על בריאות כולנו ולעצור את המשך התפשטות מגיפת נגיף הקורונה. הישמעו להוראות ואל תצאו מהבתים שלא לצורך.
שבת שלום ובריאות טובה לכל התושבות והתושבים.

הנחיות חשובות בצרפתית Consignes importantes en français 

הנחיות חשובות בערבית إرشادات مهمة باللغة العربية

עיריית כפר-סבא מתגייסת לעזרת הצוותים הרפואיים: פתיחת שמרטפיות במוסדות חינוך בעיר

בהנחיית ראש העיר רפי סער, תיפתח שמרטפייה ראשונה לילדי הצוותים הרפואיים של קופת חולים כללית, מחוז שרון-שומרון.
השמרטפייה תיפתח במבנה בית הספר בן גוריון בכפר-סבא, זאת בעקבות החלטת העירייה להקצות את בית הספר לטובת נושא חשוב זה.
בנוסף, פנתה העירייה לבית החולים "מאיר" בעיר והציעה להנהלת המרכז הרפואי, המשרת את אוכלוסיית העיר והאזור כולו, לפתוח שמרטפיות לילדי הצוותים הרפואיים בבית הספר סורקיס ובמתחם הגנים ברחוב השמחה, הצמודים לבית החולים.

ראש העיר, רפי סער: "מדובר בצו השעה. הצוותים הרפואיים עובדים לילות כימים למען הבריאות של כולנו ועלינו לסייע להם כמיטב יכולתנו. היום בשעה 18:00 בדיוק אלפי תושבות ותושבי העיר עצרו את עיסוקיהם והודו לצוותים הרפואיים בישראל במחיאות כפיים סוערות. תודתנו העמוקה שלוחה לכל העוסקים בהצלת חיי בני אדם ובדאגה לבריאות כל אזרחי המדינה ואנו כולנו מצדיעים להם".

חלוקת תרופות – מידע מרוכז

קופת חולים כללית
מרשמים מופקים דיגיטלית ישירות לבית מרקחת. יש צורך בכרטיס מגנטי של המבוטח כדי לקבל את התרופות ולשלם בהוראת קבע.
מכבי
המרשם נשלח ישירות לבית מרקחת. יש צורך בכרטיס מגנטי של המבוטח כדי לקבל את התרופות ולשלם בהוראת קבע.
מאוחדת
מרשמים מופקים דיגיטלית ישירות לבית מרקחת. למבודדי בית הופעל שרות של אספקת תרופות.
לאומית
אצלינו המרשמים נכנסים למחשב. ניתן לקחת אותם מבית המרקחת למי שיש הוראת קבע אין צורך בכרטיס.
סופר פארם כפר-סבא
שירות משלוחים למשתמשי האתר אונליין בלבד. עובדים עם קופות החולים כללית, מאוחדת ומכבי, בהתאם למרשם דיגיטלי מהרופא/ה. התשלום בכרטיס אשראי. המשלוח חינם לגילאי 65 ומעלה.

לילה טוב כפר סבא – שעת סיפור עם ראש העיר

ביום ראשון ה-22.3.20 בשעה 19:00, יקריא ראש העיר רפי סער סיפור לפני השינה, לילדות ולילדי העיר. הצטרפו אלינו לעמוד הפייסבוק העירוני בקישור הבא, וכולנו ביחד נהנה משעת סיפור קסומה ונעימה.

חוברת "יוצרים ונהנים" ייחודית לכפר-סבא

חוברת "יוצרים ונהנים – רעיונות לפעילויות לזמן משפחה": חוברת חדשה ומקורית שכתבנו בעיריית כפר-סבא, העוסקת בשלל נושאים כמו בריאות וחוסן, זמן משפחה, תזונה נכונה ועוד, במיוחד לימי הקורונה. לחצו כאן למעבר לחוברת המלאה

משחקורונה! אתגר המשפחות הכפרסבאיות

הצטרפו לאתגר הכי משפחתי בעיר! משחקורונה- מעבירים את הזמן ביחד! 

איך זה עובד? כל יום בשעה 9:00, תעלה משימה משפחתית ומגניבה לאתר הפייסבוק העירוני – בקישור הזה. את המשימות – צילום תמונות או סרטונים בנושאים שונים, יש לשלוח בהודעת וואטסאפ למספר 050-3166402, בצירוף שם המשפחה וכתובת – עד השעה 19:00 בערב בכל יום. בשעה 20:00 תוכרז המשפחה הזוכה – ותזכה בפרס שווה! חשוב לדעת: המשפחות המשתתפות אשר שולחות תמונות וסרטונים, מאשרות בכך הפצה של החומרים, באתרי המדיה והרשתות החברתיות. לפרטים נוספים, התקשרו לאגף קהילה וחברה בעיריית כפר-סבא במספר: 09-7640828

שירת המונים (מהבית)

מה אתם עושים ביום ראשון הקרוב בשעה 18:00? נכנסים לפייסבוק של העירייה בקישור הזה, ומצטרפים לשירת המונים מהבית, יחד עם הצוות המקסים של גלריה 29 – מרכז מוזיקה לנוער. זה הזמן לחמם את מיתרי הקול, ולהצטרף לחוויה מיוחדת ומשחררת. נשיר באווירה ביתית, אנרגיות טובות ותחושת הקהילה העוטפת והחיובית, שיש בכפר-סבא.

#כפרסבאיםלמעןכפרסבאים – גם בשגרה וגם בחירום

מדינת ישראל נמצאת במצב חירום ואנו ממשיכים בפעילות במלא הכוח.

בעיר כפר סבא פועלים אלפי מתנדבים בשגרה ובחירום, הערוכים להעניק סיוע במגוון רב של תרחישים ופעילויות. בימים אלו אנו מרחיבים את מעגל המתנדבים – ואנו פונים אליכם תושבי העיר אשר מעוניינים להשתלב בפעילויות השונות. בואו, הצטרפו אלינו וסייעו לנו במגוון פעילויות בחירום, החל מפעילויות חלוקת מזון, תרופות, סיוע לתושבי העיר בכלל ולאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בפרט.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו באמצעות מילוי הטופס הבא, ואנו נדאג ליצור עמכם ברגע שנמצא פעילות המתאימה לכם.

הצטרפו אלינו,
חמ"ל המתנדבים והמתנדבות של עיריית כפר-סבא

התנדבות בני ובנות נוער למען הילדים והתושבים הוותיקים

יודעים לצלם סרטונים מעניינים? יודעות לכתוב תוכן טוב? ההתנדבות הזו עבורכם/ן! בני ובנות נוער שמעוניינים להכין סרטוני הדרכה, למידה ובידור לילדים ולגיל השלישי במגוון תחומים, מוזמנים לפנות למדור התנדבות בטלפון 09-7640815 או במייל marinas@ksaba.co.il. ההשתתפות מותנית באישור הורים.

האירועים העירוניים מבוטלים עד להודעה חדשה

נכון ל-15.03.2020 ועד להודעה חדשה:
כל המרכזים הקהילתיים יהיו סגורים, לרבות חדרי כושר, קאנטרי, חוגים, מרכזי תרבות, ספורט , מרכז צעירים, קליטה ומועדוני הנוער, תנועות הנוער, קונסרבטוריון, ספריות, היכל התרבות, אודיטוריום, אשכול פיס.

כל האירועים העירוניים בוטלו.

 

בני ובנות נוער, מרגישים שאתם צריכים לדבר? 

אנחנו פה בשבילכם! צוות מרכז הנוער העירוני זמין עבורכם לאורך שעות היום, באמצעים הבאים:

אינסטגרם: merkazs

טלפון: 09-7640759 בין השעות 10:00-13:00, 09-7640760 בין השעות 13:00-19:00

בנוסף, ניתן להיכנס לקישור הבא ולהוריד את אפליקציית דיסקורד – בה נעלה תוכן ונקיים פעילויות אונליין. להסבר נוסף על האפליקציה, ניתן לפנות לצוות ההאב בפייסבוק: startenhub

ובכל מקרה, אתם תמיד יכולים להשאיר לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם!

 

הנחיות חדשות לציבור – 16.03.2020 – 21:00:

המגזר הציבורי, כולל השלטון המקומי, יעבור לעבוד במתכונת חירום החל מיום רביעי בבוקר. עובדים שיוצאו לחופשת פסח מוקדמת, יצאו לחופשה על חשבון ימי חופשה צבורים.

המגזר הפרטי יעבור לעבוד במתכונת מצומצמת ומספר העובדים יצומצם ב-70 אחוז. ההנחיה לא כוללת עסקים של 10 עובדים ובתנאי שישמרו על מרחק של 2 מטרים אחד מהשני.
שירותים חיוניים יעבדו במתכונת מלאה, ביניהם שירותי רפואה, ביטחון, רווחה, משורה, בנקאות, בתי מרקחת, סופרים ומרכולים ועוד.
תחבורה ציבורית נמשכת בשלב זה כסדרה.
הצוותים הרפואיים יתוגברו.

סגר יוטל רק במקומות של התפרצות הנגיף

חשוב: מיד לאחר אישור הממשלה, יחל שימוש באמצעים דיגיטליים לאיתור מיקום חולים, במטרה לעצור את התפשטות הנגיף

▪▪▪הקלות כלכליות▪▪▪
דחיית תשלומי ארנונה עסקית עד אחרי פסח
מתן אורכה לכלל העסקים בהעברת תשלומי המע"מ.
דחיית תשלומי חובה לעצמאיים ולעסקים קטנים בינוניים, דוגמת מים, חשמל וביטוח לאומי.
מענק סיוע מיוחד בסך של עד 6,000 ש"ח יינתן לעצמאים קטנים.
הקלה משמעותית בזכאות לדמי אבטלה על ידי קיצור תקופת הכשרה לחצי שנה
יוקדמו תשלומי מס הכנסה שלילי.

אנא, הישמעו להנחיות. הימנעו מהתכנסויות מעל 10 אנשים ומהתגודדות, שימרו על מרחק של 2 מטר זה מזו, שימרו על הגיינה אישית והימנעו מלחיצות ידיים.

יחד, בכוחות מחוזקים, נעבור את התקופה הקרובה!

להציג עוד

הנחיות בנושא ספריות – 16.03.2020:

למרות שכל ספריות העיר סגורות לקהל בשל הנחיות משרד הבריאות במסגרת המאבק הארצי בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל, אנחנו כאן כדי לסייע ככל שניתן.

החל מהיום (יום ג') ועד להנחיות אחרות, גם סניף הספרייה העירונית במרכז קהילתי ע"ש גלר יאפשר השאלת ספרים על פי הנוהל הבא:

  1. יצירת קשר טלפוני עם הספרייה בין השעות 12:00-17:00 או שליחת מייל לספרייה בציון שם המנוי, מספר ת.ז. ומספר טלפון להתקשרות.
 • ציינו את שמות הספרים המבוקשים או האם אתם מעוניינים בהמלצות שלנו.
  ניתן לעיין בקטלוג בכתובת:  https://kfar-saba.libraries.co.il
 • במידה והספרים זמינים, נרשום אותם בכרטיס המנוי ונדאג להכניסם לתיק שיישא את שמכם.
 • התיקים ימתינו לכם בכניסה לבניין הספרייה רק לאחר שנודיע טלפונית ונתאם את שעת האיסוף.
 • בבקשה, אל תחזירו את ספרי הספרייה שברשותכם עד להודעה חדשה

פרטים להתקשרות:

ספריית גלר   09-7654772 מייל: silvic@ksaba.co.il

ספריית הילדים 09-7640844  מייל: kidlibrary@gmail.com

ספרייה מרכזית 09-7640839 מייל: refroom@gmail.com

*** להזכירכן/ם: למנויי הספרייה גישה חופשית לספרייה הדיגיטלית הישראלית.

להציג עוד

דרכי התמודדות: קטעי קריאה וצפייה מומלצים

דילוג לתוכן